Adaptační kurz pro nově přijaté děti do MŠ

Proběhne ve dnech 28.8. , 29.8. a 30.8. 2022 vždy od 9:00-11:00hod.

Program:  společně

• Beseda na téma: poprvé v MŠ, co čeká rodiče-svěřují dítě cizím lidem, zvládne to moje dítě. Co prožívá dítě-jak může reagovat, jaks dítětem doma mluvit, jak ho připravit na to, že bude samo bez rodičů.

Ranní loučení v MŠ –rozloučit, neprotahovat loučení, 3x se nevracet, neustupovat dítěti a jeho hereckým výkonům(tak já si ho dneska radši nechám doma), neslibovat nesplnitelné!!vyzvednu si tě po obědě a pak rodič nepřijde.

+ další co vy považujete za důležité, aby rodič věděl.Individuálně

• seznámení dětí a rodičů s prostorami MŠ, seznámení s třídní učitelkou, se svou značkou a skříňkou v šatnách
  • doplnění potřebné dokumentace (aktualizace údajů-tel. Čísla, adres), vyplnění zmocnění k odvádění dítěte, souhlas s fotografováním apod.
  • rozhovor s rodičem-co by měla učitelka vědět o mém dítěti-co nejí, rituály dítěte, oblíbená hračka-téma k povídání, zdravotní omezení  apod., rodinná situace-sourozenci, střídavá péče….

Děti jsou v péči učitelek a zvykají si být bez rodičů.

Vaše přítomnost by stačila ten první den 30.8.,v dalších dnech preferujeme, aby rodič předal dítě a na 2 hodiny se vzdálil. Děti jsou v péči učitelek a zvykají si být bez rodičů.

Srpen 23, 2022